Snapbrake nasıl çalışır ?

Snapbrake nasıl çalışır ?


“ İş Kazalarındaki hasarı en aza indirir ”

SnapBrake, ağaç işleme sanayisinde iş kazalarının önüne geçmek için düşünülerek üretilmiş yerli ve patentli bir üründür.

 

 

Özellikle marangozhanelerde yaşanan el, parmak hatta kol kopmalarının önüne geçiyor. Yukarıda yazılan diğer sektörlerdeki iş kazalarının da önüne geçmemizi sağlayan bir ileri teknoloji ürünüdür.

Çalışma esnasında testere makinesi veya herhangi bir makinenin metal aksamı, işçinin vücudunda küçük bir temas sağladığında bile sistemi otomatik olarak durdurmaktadır. Böylece, parmak, el ya da kol gibi uzuv kayıplarını da önlemektedir.

Bu hem işçi açısından iş güvenliği anlamında hem de işveren açısından tedavi ve tazminat ödemelerinden daha ucuz bir güvenlik yöntemidir.

 

Sıfır üretim yapılan makinelere takılabildiği gibi, eski makinelerde de monte yapılabilmektedir.

 

Snapbrake cihazımız çalışan işçinin İş güvenliğini sağlaması dışında ;

 * Şuandaki kullanılan eski tip panoları İş güvenliği makine uygunluğuna olur hale getirmiş oluyoruz.

* Kurulum esnasında makinelerinizin bilye, rulman vs.. gibi makine bakımları da yapılmış olmaktadır.

* Makine Stop ettirildiğinde en az 2 dk. gibi bir sürede dururken, bizim uygulayacağımız cihaz ile 8 sn gibi bir sürede durarak, Frenleme sistemi de eklenmiş olmaktadır.

* Kaza anında oluşacak acil frenleme süresi ise 2-3 mikro saniye gibidir.

* Makinenin testeresine, yandan, üstten, alttan, her koşulda dokunulduğu anda sistemin devreye girmesi ile otomatik olarak durdurma sağlamış olunmaktadır.

* Mevcut makineler pako şalter çalışıyor ise,bunları da mevcut iş güvenliği yasasına göre düzenlemiş oluyoruz.

Ayrıca SnapBrake İş Güvenliği cihazımız;Sistemin makinalarla çalışma anında kaza yapması yada temas söz konusu olduğunda makinanın yapısal ve kesici alanında herhangi bir hasar oluşturması veya kesici testerenin ve yatakların dağılması veya kırılması söz konusu değildir.